Poza tradycyjnymi zajęciami wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły korzystają także z pozalekcyjnych zajęć Szkolnego Klubu Sportowego. Do ich dyspozycji jest sala sportowa, gdzie najczęściej uprawiane są gry zespołowe, piłka siatkowa, nożna i koszykówka.

Nasi uczniowie reprezentują szkołę w ramach "licealiady" w tenisie stołowym indywidualnym i zespołowym, nawet na szczeblu rejonowym. Startujemy także w rozgrywkach powiatowych w drużynowych grach zespołowych. W szkole prowadzona jest drużyna siatkówki.

Dziewczęta natomiast mogą korzystać z ćwiczeń typu aerobik, step aerobik oraz treningów obwodowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Naszą dumą i oczkiem w głowie jest też kort tenisowy. Jest to kort typu ziemnego, wykonany z mączki ceglanej, dzięki czemu nie jesteście narażeni na obciążenia stawów oraz bolesne upadki, jak zdarza się to czasami na kortach betonowych. Kort jest pełnowymiarowy i otoczony wysoką siatka, zapobiegającą wydostawaniu się piłeczek na zewnątrz.

Dysponujemy dużym boiskiem trawiastym zaopatrzonym w dwie pary bramek - normalną oraz dostosowana do mini piłki nożnej (galeria), boiskiem betonowym również z możliwością gry w siatkówkę.
W czasie wolnym od zajęć możecie także korzystać z dwóch stołów do tenisa stołowego znajdujących się na terenie szkoły oraz w internacie.
Zajęcia SKS odbywają się 2-3 razy w tygodniu i jeśli pogoda jest odpowiednia obejmują zajęcia zarówno na sali sportowej jak i na siłowni i korcie tenisowym.
Uczniów mających zamiar zamieszkać w internacie ucieszy zapewne fakt, że mogą oni korzystać z ww. obiektów także poza zajęciami SKS, będąc jednocześnie pod opieką doświadczonych opiekunów.