W dniu 14 września 2016 r. opuszczona fabryka w Orchówku stała się poligonem fascynujących rozgrywek paintballowych uczniów klasy III TMR. O dobrą zabawę i potężny zastrzyk adrenaliny zadbali panowie Andrzej Soroka i Paweł Piędzio z firmy Paintball Hunter Włodawa.

Dnia 7 września 2016 r. szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji społecznej propagującej czytelnictwo i znajomość literatury narodowej – Narodowe Czytanie. Nauczyciele i uczniowie zebrali się na szkolnym patio, by w cieniu rozłożystych wierzb, pomiędzy różanymi rabatami przenieść się w czasy Nerona, zachwycać się piękną miłością zakładniczki rzymskiej Ligii i Winicjusza, towarzyszyć Ursusowi w walce na arenie, czy ulec urokowi Petroniusza – arbitra elegantiarum.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW ZSCKR w KOROLÓWCE- OSADZIE DO UDZIAŁU W IV REGIONALNEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM.

Celem głównym Olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów.

„Całe życie jest szkołą”

                    J. A. Kamieński

            Z ogromnymi nadziejami i oczekiwaniami uczniów, rodziców i nauczycieli rozpoczął się 1 września rok szkolny 2016/2017 w ZSCKR w Korolówce-Osadzie. Żeby zacząć nowy, trzeba zamknąć jeszcze poprzedni - 2015/2016 – witając społeczność szkolną zaznaczył Dyrektor Szkoły    p. Leszek Młynarczyk, a następnie wręczył dyplomy oraz podziękowania uczniom za rozsławianie imienia szkoły ze sceny w widowiskach obrzędowych szkolnego zespołu „Korale”, a także grupie młodzieży zaangażowanej podczas powiatowego pikniku rodzin zastępczych.

W najbliższą sobotę, w całym kraju odbędzie się Narodowe Czytanie.

W tym roku nasza Szkoła po raz pierwszy weźmie udział w tej akcji.

Akcja Narodowe Czytanie w naszej Szkole odbędzie się w dniu 07.09.2016 roku w godzinach 10:00 - 12:00.

quo vadis www

 

        28 sierpnia 2016 r. delegacja ZSCKR w Korolówce - Osadzie wystąpiła w Dożynkach Powiatowych w Starym Brusie. Tradycyjnie, jako jedyna szkoła rolnicza w powiecie, uczestniczyliśmy w święcie plonów.