W dniu 17 lipca 2016 r. nasza szkoła wzięła udział w XII Festynie Dnia Pszczelarza w Hańsku. Impreza ta przyciąga nie tylko rzesze pszczelarzy, ale i turystów z całej Polski. Imprezie towarzyszyły występy lokalnych zespołów artystycznych z terenu powiatu lubelskiego oraz występy Kabaretu PKS z Lublina oraz zespołu „Joker”. Gwiazdą imprezy była Izabela Trojanowska z zespołem. Tradycyjnie zostały zlokalizowane tutaj liczne stoiska, prezentujące  kiermasze sztuki ludowej i wyrobów pszczelarskich oraz regionalne wyroby sztuki ludowej. Nie zabrakło także stoiska naszej szkoły prezentującego ofertę edukacyjną naszej placówki oraz słodki poczęstunek.

Wykaz podręczników stosowanych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Korolówce - Osadzie
w roku szkolnym 2016/2017

       W dniu 21 czerwca 2016 roku w Auli Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w internetowym konkursie wiedzy ekonomicznej realizowanego w ramach projektu "Czas na przedsiębiorczość młodych" organizowanego przez Lubelską Izbę Przemysłowo-Handlową .

       W konkursie wzięło udział 63 uczniów z 13 szkół z woj. lubelskiego. W najlepszej dziesiątce znalazł się uczeń naszej szkoły Krystian Aleksandrowicz z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa, który otrzymał status laureata.