„Będziemy wróżyć? Czemu nie !

Już błyszczą kocie oczy w mroku…

Wieczór andrzejek zdarza się

raz jeden tylko w całym roku.”

               „ Andrzejkowe wróżby „ B. Michalec

28 listopada 2016 roku mieszkańcy internatu doskonale bawili się w Wigilię Św. Andrzeja. Wieczór andrzejkowy poprowadziła Maja Adamczyk, która przypomniała rodowód tradycji andrzejkowych oraz przedstawiła wróżbitów i wróżbitki chętnych do przepowiadania przyszłości.

Wśród tradycyjnych wróżb nie mogło zabraknąć lania wosku przez ucho od klucza, przekłuwania serca z imionami , a także wróżb z ręki, z obrączki, z oczu , wreszcie niejeden chciał usłyszeć o przyszłości ukrytej pod filiżankami… No cóż , wielu chętnych ustawiało się w kolejce do wróżki Zefiry czy wróżbity Szymona by poznać swą przyszłość. Ciepłe światło świec, magiczne zaklęcia i nietoperze sprzyjały magii wieczoru. Tradycji stało się zadość.

Piękną dekorację przygotowały : Agata Witek, Małgorzata Dydziuk, Karolina Szwalikowska, Natalia Biernacka, Rafał Zamrowski , Rafał Szabat, Szymon Gałgański, Adrian Hulewski , a o oprawę muzyczną zadbał Kamil Kucharuk .

Wieczór wróżb andrzejkowych przygotowały dziewczęta klas I i II pod opieką p. D. Redde-Sawczuk.

Dorota Redde-Sawczuk

Galeria zdjęć