„Przybyliście tutaj, by w myśl dewizy olimpijskiej z 1913 roku: Citius-Altius-Fortius, czyli szybciej, wyżej, silniej pokazać swe umiejętności nie tylko sportowe, ale także współdziałania, współodpowiedzialności, a przede wszystkim dobrej zabawy”.

Tymi słowami zostali powitani mieszkańcy internatu na sportowym wieczorku integracyjnym,  który odbył się 13.09.2016 r. Wszyscy wychowankowie zgromadzili się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Spośród pierwszorocznych mieszkańców internatu zostały wyłonione dwie drużyny, nad którymi czuwały opiekunki zliczające przyznane im punkty: Andżelika Borowska i Anita Łukaszewicz. Jury w składzie: p. kierownik  Magdalena Ostrowicka, p. Krystyna Kucharczyk oraz wychowanek Krystian Szczerba przy pomocy specjalnych tabliczek z numerami po każdej konkurencji punktowało drużyny.

 

Wychowankowie mieli do wykonania osiem zadań. Drużyny pierwszoklasistów bardzo chętnie wspierali w zmaganiach starsi koledzy i koleżanki. Panowała miła i przyjazna atmosfera, współdziałanie w grupach, pomoc i życzliwość, a przede wszystkim młodzież świetnie się bawiła. Zewsząd słychać było doping i kibicowanie. Ostatecznie po podsumowaniu punktów wygrała drużyna pod wodzą Andżeliki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami, a wszyscy zaangażowani – słodyczami. Na zakończenie cała społeczność internacka została zaproszona na ognisko.

Renata Banachewicz

Galeria zdjęć