16 grudnia 2015 roku to wyjątkowy wieczór w naszym internacie. To wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy sobie życzenia. Ten wieczór to – Wigilia Bożego Narodzenia.

     Wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy internatu zgromadzili się dzisiaj o godzinie 1800 przy wspólnym stole. Do stołu wigilijnego zostali zaproszeni dyrektor szkoły p. Leszek Młynarczyk , zastępca dyrektora p. Aneta Tułacz, kierownik warsztatów p. Krzysztof Horszczaruk, ksiądz proboszcz Jarosław Gałązka oraz pedagog p. Anna Kuźmiuk.

     Bogaty w tradycyjne potrawy wigilijny stół cieszył się zainteresowaniem zarówno wychowanków jak i gości.

     Wieczerza wigilijna nie mogła obejść się bez Jasełek, w które zaangażowana była znaczna część społeczności internackiej. Przygotowaniem wychowanków zajęła p. Jolanta Pogonowska. Tegoroczne przedstawienie było przygotowane na wesoło. Młodzież pokazała swoje zdolności teatralne, kabaretowe i wokalne. I oczywiście za to należą się jej wielkie słowa uznania.

W Jasełkach wystąpili:

Maryja – Maja Adamczyk

Józef – Piotr Jaszczuk

Diabeł – Radosław Tadeniewicz

Diablica – Anita Łukaszewicz

Herod – Dawid Głuch

Śmierć – Magdalena Majewska

Królowie – Krystian Aleksandrowicz, Krystian Szczerba, Rafał Szabat

Pasterze – Adam Czelej, Sebastian Kwiatkowski, Adrian Hulewski

Narrator – Anna Prabucka, Andżelika Borowska

Chór – Karolina Babut, Anna Prabucka, Andżelika Borowska, Dominika Mazurek, Katarzyna Kisiel, Lucyna Pawluczuk, Bartosz Chilczuk, Damian Wereszczyński, Szymon Gałgański

Jolanta Pogonowska

Galeria zdjęć