„Wspólne zabawy łączą i budują

A śmiech scala więzi”

       W środę 04 października 2017 roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie miały miejsce otrzęsiny i ślubowanie klas pierwszych złożone na ręce pani kierownik Magdaleny Ostrowickiej, która na czas otrzęsin objęła funkcje generała. Uczniowie: klasy trzeciej – Szymon Gałgański, klasy czwartej – Rafał Zamrowski, Dariusz Januszko, Katarzyna Kisiel przygotowali dekoracje i konkurencje w tematyce wojskowej.

„Wspólne świętowanie buduje radość dnia codziennego”

                                               Z mądrości internatu

 Życie młodzieży mieszkającej w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie płynie zgodnie z obchodami wszystkich ważnych wydarzeń kalendarzowych. Tak było i tym razem. Zgodnie zapisem w kalendarzu na dzień 30 września 2017 roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Dobiegły końca wszystkie kolejki rozgrywek Internackiej Ligi Piłki Siatkowej i z tej okazji 11 kwietnia 2017 r. w ZSCKR w Korolówce – Osadzie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zwycięska drużyna ZSCKR Jabłoń z opiekunem i panią kierownik Agnieszką Wieczorkowską – Dudzik oraz mieszkańcy internatu i przedstawiciele drużyny ZSCKR Korolówka - Osada zgromadzili się w sali konferencyjnej. Zabrakło zdobywców trzeciego i czwartego miejsca – ZSCKR Siennica Różana i ZSCKR Okszów, którzy z powodu innych obowiązków nie mogli wziąć udziału w uroczystości.

W dniu 14.03 2017 roku odbył się kolejny mecz Małej Ligi CKR w piłkę siatkową, w którym to reprezentacja Internatu ZSCKR Korolówka-Osada pokonała drużynę internatu ZSCKR Siennica Różana 3:0.

Podczas meczu panowała miła atmosfera. Kibice dopingowali swoich kolegów do lepszej gry. Po skończonym spotkaniu kierownik internatu pani Magdalena Ostrowicka zaprosiła gości na poczęstunek do internatu gdzie zawodnicy obydwu drużyn wymieniali się uwagami na temat rozegranego meczu.

Mecz był ostatnim spotkaniem rozgrywek i po jego zakończeniu znamy już końcowe wyniki Ligi:

Dziś w naszym internacie obchodziliśmy Dzień Kobiet. W programie był występ Zenka Martyniuka  (w wykonaniu Rafała Szabata) z utworem "Przez twe oczy zielone", odegranie skeczu pt. "Dzień po dniu kobiet". Na zakończenie była piosenka „Niespotykany kolor” zaśpiewana przez artystów oraz rozdanie przez nich prezentów dla Pań.

Jeżeli masz swoją walentynkę

Chcesz komuś złożyć życzenia

Kogoś lubisz lub ktoś

Ci się podoba……..

Wyślij Walentynkę!!!

Walentynki to święto cieszące się coraz większą popularnością. W tym dnu zakochani, przyjaciele wyznają sobie miłość i sympatię.

14 lutego 2017 roku Samorząd Internatu zorganizował „Pocztę walentynkową”. Chłopcy roznieśli dowody sympatii ( listy oraz słodkie upominki), które wcześniej młodzież wrzucała do walentynkowej skrzynki.

Tym razem „całkiem przypadkowo” 14 lutego, zaprzyjaźniony teatr z Rudy-Huty, przedstawił nam historię o związku dwojga ludzi, trochę sobą znudzonych ale którym chyba na sobie zależy. „Zapałka” nietypowa propozycja w repertuarze Teatru OKO, nakłania do myślenia o tym jak bardzo ważne, a może najważniejsze w życiu człowieka jest uczucie miłości, przyjaźń, obecność drugiej osoby oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów.

20 grudnia 2016 r. odbyła się w naszym Internacie uroczysta Wigilia. Jest ona bardzo ważnym wydarzeniem w życiu społeczności internackiej.

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem, a u żłóbka Panna Święta czuwa sama uśmiechnięta nad Dzieciątka snem”. Słowa tej kolędy rozpoczęły Jasełka przygotowane przez młodzież mieszkającą w internacie pod kierunkiem Pani Jolanty Pogonowskiej i Pani Anny Kuźmiuk.

Po części artystycznej kierownik internatu Pani Magdalena Ostrowicka powitała wszystkich zebranych, a ksiądz Jarosław Gałązka poprowadził modlitwę.

Wyniki spotkań czwartej rundy:

ZSCKR Jabłoń – ZSCKR Siennica Różana 3:0 (25:10, 25:16, 25:18)

ZSCKR Okszów – ZSCKR Korolówka Osada 0:3

 

Wyniki spotkań piątej rundy:

ZSCKR Korolówka Osada – ZSCKR Jabłoń  0:3 (22:25, 17:25, 14:25)

ZSCKR Siennica Różana – ZSCKR Okszów (brak danych)

W dniu 15.12.2016 roku w internacie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu naNajpiękniejszą świąteczną dekorację pokoju”. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków internatu i miał na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności oraz współpracy w grupie. Do konkursu przystąpiło 10 pokoi.

Jury w składzie: kierownik internatu p. Magdalena Ostrowicka, wychowawca p. Jolanta Pogonowska oraz wychowankowie Rafał Szabat i Łukasz Wegiera oceniało dekoracje według następujących kryteriów: oryginalność kompozycji świątecznej, staranność wykonania, samodzielność, ogólny ład i porządek w pokoju oraz wrażenia estetyczne.

W dniu 06.12.2016 r. o godzinie 620 Mikołaj (Szymon Gałgański ) ze swoimi pomocnikami-elfami (Amelia Mazurek, Adrian Hulewski) przybył do Internatu ZSCKR w Korolówce- Osadzie. Wszystkich wychowanków obdarował prezentami i rózgami, które będą im przypominały jak należy się zachowywać, przez cały rok. Całe wydarzenie utrwalił na zdjęciach Rafał Zamrowski.               

13 listopada 2016 r. o godzinie 1730 w sali konferencyjnej odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Każdy wychowanek miał możliwość wzięcia udziału w głosowaniu. Głosowało 61 wychowanków z 66 mieszkających w internacie.

Dnia 05 grudnia 2016 r. w internacie odbył się konkurs profilaktyczny „Wolni od używek”, którego głównym celem było propagowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji oraz uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami.  Z testem zmierzyło się 11 uczniów, byli to przedstawiciele klas: I MT, I PTM, II PTB, III BT i IV BT.

1 grudnia gościliśmy reprezentację siatkarską internatu ZSCKR w Jabłoniu. Był to mecz piątej rundy rozgrywek „Małej Ligi CKR”.  Mimo dobrego początku i dużej przewagi punktowej (9:3) nie udało się naszym zawodnikom zachować zimnej krwi i po nerwowej końcówce przegrali do 22. Drugi i trzeci set  toczył się pod dyktando chłopców z  Jabłonia, którzy kontrolowali przebieg  gry aż do końcowego gwizdka. Mecz przebiegał w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Gratulujemy wszystkim postawy ”fair play”.

„Będziemy wróżyć? Czemu nie !

Już błyszczą kocie oczy w mroku…

Wieczór andrzejek zdarza się

raz jeden tylko w całym roku.”

               „ Andrzejkowe wróżby „ B. Michalec

28 listopada 2016 roku mieszkańcy internatu doskonale bawili się w Wigilię Św. Andrzeja. Wieczór andrzejkowy poprowadziła Maja Adamczyk, która przypomniała rodowód tradycji andrzejkowych oraz przedstawiła wróżbitów i wróżbitki chętnych do przepowiadania przyszłości.

Tegoroczne Otrzęsiny klas pierwszych odbyły się w pięknej górskiej scenerii przy dźwiękach tradycyjnej góralskiej muzyki.

22 września 2016 roku przed Zbójnickim Trybunałem - na czele z Harnasiem, uczniowie klas pierwszych musieli udowodnić, że są: odważni, mężni, uczciwi, sprawiedliwi i posiadają zbójnicki honor.

„Przybyliście tutaj, by w myśl dewizy olimpijskiej z 1913 roku: Citius-Altius-Fortius, czyli szybciej, wyżej, silniej pokazać swe umiejętności nie tylko sportowe, ale także współdziałania, współodpowiedzialności, a przede wszystkim dobrej zabawy”.

Tymi słowami zostali powitani mieszkańcy internatu na sportowym wieczorku integracyjnym,  który odbył się 13.09.2016 r. Wszyscy wychowankowie zgromadzili się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Spośród pierwszorocznych mieszkańców internatu zostały wyłonione dwie drużyny, nad którymi czuwały opiekunki zliczające przyznane im punkty: Andżelika Borowska i Anita Łukaszewicz. Jury w składzie: p. kierownik  Magdalena Ostrowicka, p. Krystyna Kucharczyk oraz wychowanek Krystian Szczerba przy pomocy specjalnych tabliczek z numerami po każdej konkurencji punktowało drużyny.

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy

(„Dni, których jeszcze nie znamy” Marek Grechuta)

       Uroczystość pożegnania maturzystów w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie odbyła się 19.04.2016 r. Wychowankowie z młodszych klas przygotowali dla odchodzących koleżanek i kolegów krótki program artystyczny. Po którym głos zabrał kierownik internatu p. M. Pajączkowski. W kilku słowach podsumował czas, spędzony wspólnie z maturzystami w internacie. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek. Podczas, którego nasi maturzyści wspominali czas spędzony w placówce.

„Każdy dzień jest pokazem mody, a świat wybiegiem” (Coco Chanel)

       08 marca 2016 roku chłopcy z internatu przygotowali wszystkim paniom niespodziankę, a mianowicie pokaz mody. „Modelkami” byli chłopcy, którzy z przymrużeniem oka zaprezentowali 10 ciekawych kreacji na zbliżającą się wiosnę.

Terminarz spotkań drużyn w ramach rozgrywek

,,Małej Ligi CKR”