Szybko upływa czas

Nadeszła godzina rozstania

Patrz, ile jest tu nas?

My, jakby wielka rodzina.

Jeszcze ostatnia rozmowa z kolegą

I ciepłe spojrzenie wychowawcy

Jeszcze ostatni spacer po Korolówce

Zanim powiemy - do widzenia...

Tymi słowami prowadzące Ola i Iza zwróciły się do tegorocznych Absolwentów: Amelii, Adriana, Bartosza, Damiana oraz Szymona podczas uroczystości pożegnania uczniów klas IV, która miała miejsce w internacie w czwartek, 25 kwietnia 2019r. Po części oficjalnej, którą prowadziły Ola i Iza, zadbaliśmy również o dobry humor mieszkańców internatu, prezentując skecz w wykonaniu uczniów klas I. Odżyły wspomnienia, był śmiech i wzruszenie. Absolwenci otrzymali pamiątkowe upominki, a na zakończenie spotkania czekał na wychowanków słodki poczęstunek.

            Dzień Kobiet obchodzony jest w większości krajów. Data – 8 marca – nie jest przypadkowa, bo kojarzona z rzymskimi obchodami Matronaliów, czyli święta macierzyństwa, płodności i pierwiastka żeńskiego w naturze. Wtedy to kobiety były traktowane w sposób wyjątkowy, dawano im prezenty i spełniano ich życzenia.

            O wyjątkowość tego dnia zadbali również chłopcy z internatu przy ZSCKR w Korolówce - Osadzie. Z tej okazji przygotowali program artystyczny skierowany do Pań Wychowawczyń oraz dziewcząt. Swój występ uwieńczyli ciepłymi życzeniami oraz wręczyli Paniom drobne upominki.

Bez Twoich łez przymglony świt powitał mnie
Znów nierealne tak to wszystko staje się
Wpatrzony w dal próbuję sam odnaleźć Cię
W niedomówieniach, które nie są tylko snem

Proszę kochaj mnie cokolwiek zdarzy się
Zawsze kochaj mnie na dobre i na złe
Nasze serca też od dawna czują że,
Musi przyjść samotności kres. (…)

Zbigniew Wodecki – Kochaj mnie

07 lutego 2019 roku obchodziliśmy w naszym InternacieWalentynki.

Walentynki mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, ale jedni i  drudzy zgadzają się, że każdy chce być w życiu szczęśliwy i kochan

MMS IMPRO jest to nowy pomysł na teatr Marcina Woszczewskiego, naszego absolwenta, który gościł u nas już nie raz z Teatrem „OKO”. MMS IMPRO zawitało do naszego internatu w dniu 08 listopada 2018 roku. Wtedy też mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć program zatytułowany „Return To COLORADO”, którego niezaprzeczalnymi gwiazdami są Marcin, Marcin i Szymon (M.M.S.). Nasi wychowankowie brali czynny udział w improwizacjach przeprowadzanych przez naszych wyśmienitych gości. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Każdego roku szkolnego otrzęsiny internackie stają się szczególnym wydarzeniem. Inspiracje i pomysły do imprezy są autorstwa starszych mieszkańców, którzy z zaangażowaniem bawią się z młodszymi koleżankami i kolegami. Uroczystość mocno integruje całą społeczność internatu, pozwala zaadaptować się do nowego otoczenia i bezboleśnie przejść inicjację do internackiej braci.

Tematyką tegorocznych otrzęsin było życie w indiańskiej wiosce, więc była „Ucieczka przed bladą twarzą” i „Polowanie na Bizony”. Pierwszoklasiści zanim zostali przyjęci do internackiego grona musieli odpowiedzieć na pytania związane ze szkołą i internatem, wykonać zadania sprawnościowe, oraz zmierzyć się z zawartością „miseczki niespodzianki”, a wszystko to pod czujnym okiem Dyrektora Szkoły, Kierownika Internatu i wychowawców.

     Dnia 08 marca 2018 r. w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Humorystyczną część artystyczną przedstawili wychowankowie: Szymon Gałgański, Paweł Kozłowski, Rafał Szabat, Radosław Tadeniewicz, Rafał Zamrowski oraz pan Andrzej Sakowicz.

       Życzymy wszystkim Paniom spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.

       W dniu 20 grudnia 2017 r. w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie ogłoszono wyniki konkursu na "Najpiękniejszą świąteczną dekorację pokoju". Konkurs trwał od dnia 06 -19 grudnia 2017 r. i był skierowany do wszystkich mieszkańców internatu. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia. Do konkursu przystąpili wychowankowie z 12 pokoi.

         Dekorację w pokojach w dwóch kategoriach ( dziewczęta, chłopcy) oceniało jury w składzie: kierownik internatu p. Magdalena Ostrowicka, wychowawca p. Jolanta Pogonowska oraz wychowankowie Dominika Matysiuk i Jakub Haponiuk.

W kategorii chłopców

I miejsce zajęły 4 pokoje:

103 ( Konrad Grzywaczewski, Cezary Mikitiuk, Piotr Zamrowski);

106 ( Piotr Dąbrowski, Sebastian Kozioł );

107 ( Sebastian Baj, MaciejGrzywaczewski, Damian Skrzyński);

114 ( Szymon Gałgański, Dariusz Januszko, Rafał Zamrowski);

II miejsce 2 pokoje:

301 ( Sebastian Kwiatkowski, Rafał Szabat);

302 ( Kamil Samojluk, Radosław Tadeniewicz).

W kategorii dziewcząt

I miejsce zajął pokój:

210 ( Anna Hasioli, Joanna Kopiel);

II miejsce pokój:

201 ( Weronika Jaczyńska, Katarzyna Obara);

III miejsce pokój:

211 (Iwona Karpińska, Katarzyna Kisiel, Agata Witek);

Organizatorem konkursu był Samorząd Internatu wraz z opiekunem p. Jolantą Pogonowską.

                                                                                                                                                                                                        Jolanta Pogonowska

Galeria zdjęć

Nadeszły święta, Bóg na świat przyszedł… Wigilia w internacie

   Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna a także czas okazywania sobie wzajemnie miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza wigilijna.

   19 grudnia 2017 r. przy wspólnym stole spotkali się wychowankowie internatu, wychowawcy i zaproszeni goście, aby przełamać się opłatkiem i razem uroczyście świętować ten wyjątkowy wieczór.

   W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich Jasełka przygotowane przez młodzież mieszkającą w internacie pod opieką p. Jolanty Pogonowskiej i p. Anny Kuźmiuk.

Na scenie nie zabrakło aniołów, diabłów, pasterzy, a do Pana Jezusa przybyli również Trzej Królowie. Po części artystycznej wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne, zasiedli do wieczerzy wigilijnej i wspólnie śpiewali kolędy.

Galeria zdjęć

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie...."

( "Szósty grudnia” Halina Szal)

By tradycji stało się zadość, 6 grudnia 2017 r. św. Mikołaj ( Szymon Gałgański) odwiedził mieszkańców internatu ZSCKR w Korolówce-Osadzie z dużym workiem prezentów. Rozdawał je sprawiedliwie z pomocą asystentów ( Amelką Mazurek i Rafałem Zamrowskim). Każdy wychowanek poczuł się wyjątkowym i przez cały rok z radością będzie oczekiwał na spotkanie ze św. Mikołajem.

Wizytę wspaniałego gościa uwiecznił Adam Kaznowski.

Jolanta Pogonowska

Galeria zdjęć

W dniu 10 października 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Wzięło w nich udział 59 wychowanków.

Skład Samorządu internatu w roku szkolnym 2017/2018:

Zamrowski Rafał – przewodniczący Samorządu internatu

Gałgański Szymon – zastępca Samorządu Internatu

Mazurek Amelia – skarbnik

Członkowie:

Szczerba Jowita

Hulewski Adrian

Hasioli Andżelika

Szwalikowska Karolina

Kaznowski Adam

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY !!!

 Jolanta Pogonowska

„Wspólne zabawy łączą i budują

A śmiech scala więzi”

       W środę 04 października 2017 roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie miały miejsce otrzęsiny i ślubowanie klas pierwszych złożone na ręce pani kierownik Magdaleny Ostrowickiej, która na czas otrzęsin objęła funkcje generała. Uczniowie: klasy trzeciej – Szymon Gałgański, klasy czwartej – Rafał Zamrowski, Dariusz Januszko, Katarzyna Kisiel przygotowali dekoracje i konkurencje w tematyce wojskowej.

„Wspólne świętowanie buduje radość dnia codziennego”

                                               Z mądrości internatu

 Życie młodzieży mieszkającej w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie płynie zgodnie z obchodami wszystkich ważnych wydarzeń kalendarzowych. Tak było i tym razem. Zgodnie zapisem w kalendarzu na dzień 30 września 2017 roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Dobiegły końca wszystkie kolejki rozgrywek Internackiej Ligi Piłki Siatkowej i z tej okazji 11 kwietnia 2017 r. w ZSCKR w Korolówce – Osadzie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zwycięska drużyna ZSCKR Jabłoń z opiekunem i panią kierownik Agnieszką Wieczorkowską – Dudzik oraz mieszkańcy internatu i przedstawiciele drużyny ZSCKR Korolówka - Osada zgromadzili się w sali konferencyjnej. Zabrakło zdobywców trzeciego i czwartego miejsca – ZSCKR Siennica Różana i ZSCKR Okszów, którzy z powodu innych obowiązków nie mogli wziąć udziału w uroczystości.

W dniu 14.03 2017 roku odbył się kolejny mecz Małej Ligi CKR w piłkę siatkową, w którym to reprezentacja Internatu ZSCKR Korolówka-Osada pokonała drużynę internatu ZSCKR Siennica Różana 3:0.

Podczas meczu panowała miła atmosfera. Kibice dopingowali swoich kolegów do lepszej gry. Po skończonym spotkaniu kierownik internatu pani Magdalena Ostrowicka zaprosiła gości na poczęstunek do internatu gdzie zawodnicy obydwu drużyn wymieniali się uwagami na temat rozegranego meczu.

Mecz był ostatnim spotkaniem rozgrywek i po jego zakończeniu znamy już końcowe wyniki Ligi:

Dziś w naszym internacie obchodziliśmy Dzień Kobiet. W programie był występ Zenka Martyniuka  (w wykonaniu Rafała Szabata) z utworem "Przez twe oczy zielone", odegranie skeczu pt. "Dzień po dniu kobiet". Na zakończenie była piosenka „Niespotykany kolor” zaśpiewana przez artystów oraz rozdanie przez nich prezentów dla Pań.

Jeżeli masz swoją walentynkę

Chcesz komuś złożyć życzenia

Kogoś lubisz lub ktoś

Ci się podoba……..

Wyślij Walentynkę!!!

Walentynki to święto cieszące się coraz większą popularnością. W tym dnu zakochani, przyjaciele wyznają sobie miłość i sympatię.

14 lutego 2017 roku Samorząd Internatu zorganizował „Pocztę walentynkową”. Chłopcy roznieśli dowody sympatii ( listy oraz słodkie upominki), które wcześniej młodzież wrzucała do walentynkowej skrzynki.

Tym razem „całkiem przypadkowo” 14 lutego, zaprzyjaźniony teatr z Rudy-Huty, przedstawił nam historię o związku dwojga ludzi, trochę sobą znudzonych ale którym chyba na sobie zależy. „Zapałka” nietypowa propozycja w repertuarze Teatru OKO, nakłania do myślenia o tym jak bardzo ważne, a może najważniejsze w życiu człowieka jest uczucie miłości, przyjaźń, obecność drugiej osoby oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów.

20 grudnia 2016 r. odbyła się w naszym Internacie uroczysta Wigilia. Jest ona bardzo ważnym wydarzeniem w życiu społeczności internackiej.

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem, a u żłóbka Panna Święta czuwa sama uśmiechnięta nad Dzieciątka snem”. Słowa tej kolędy rozpoczęły Jasełka przygotowane przez młodzież mieszkającą w internacie pod kierunkiem Pani Jolanty Pogonowskiej i Pani Anny Kuźmiuk.

Po części artystycznej kierownik internatu Pani Magdalena Ostrowicka powitała wszystkich zebranych, a ksiądz Jarosław Gałązka poprowadził modlitwę.

Wyniki spotkań czwartej rundy:

ZSCKR Jabłoń – ZSCKR Siennica Różana 3:0 (25:10, 25:16, 25:18)

ZSCKR Okszów – ZSCKR Korolówka Osada 0:3

 

Wyniki spotkań piątej rundy:

ZSCKR Korolówka Osada – ZSCKR Jabłoń  0:3 (22:25, 17:25, 14:25)

ZSCKR Siennica Różana – ZSCKR Okszów (brak danych)

W dniu 15.12.2016 roku w internacie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu naNajpiękniejszą świąteczną dekorację pokoju”. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków internatu i miał na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności oraz współpracy w grupie. Do konkursu przystąpiło 10 pokoi.

Jury w składzie: kierownik internatu p. Magdalena Ostrowicka, wychowawca p. Jolanta Pogonowska oraz wychowankowie Rafał Szabat i Łukasz Wegiera oceniało dekoracje według następujących kryteriów: oryginalność kompozycji świątecznej, staranność wykonania, samodzielność, ogólny ład i porządek w pokoju oraz wrażenia estetyczne.