Tradycją w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie jest udział uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w akcji zbierania plastikowych nakrętek, które następnie przekazywane są na cele charytatywne do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Zbieranie plastikowych zakrętek nie wymaga dużego wysiłku, a jedynie pamiętania, by nie wyrzucać ich razem z pozostałymi odpadkami do kosza, lecz systematycznie zbierać i przynosić do specjalnie wyznaczonych punktów, np. w szkole.

W naszej szkole zbiórka plastikowych nakrętek prowadzona jest od lat i co roku z coraz większym skutkiem. W roku szkolnym 2013/2014 udało nam się zebrać łącznie 32 070 sztuk zakrętek, z czego najwięcej zakrętek zebrali uczniowie klasy IIITA/TMR (11 935 szt.), I TMR (6 797 szt.) oraz I TA/TŻ (6 280 szt.).

Bardzo dziękujemy wszystkim, którym nie jest obcy los ciężko chorych dzieci i którzy tak chętnie zaangażowali się w tę akcję.

Aneta Tułacz