Uczniowie klasy drugiej technikum agrobiznesu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie pod opieką pani Elżbiety Torbicz odwiedzili Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Uhninie. ZDOO w Uhninie jest jednostką naukowo - badawczą, której zadaniem jest badanie w warunkach polowych przydatności nowych odmian do uprawy na terenie województwa lubelskiego. Wyniki doświadczeń są publikowane. Na ich podstawie producenci mogą wybrać najlepsze z dostępnych na rynku odmiany roślin do uprawy w gospodarstwach. Młodzież wraz z innymi uczestnikami wycieczki między innymi rolnikami z powiatu włodawskiego i parczewskiego oraz pracownikami ODR we Włodawie obejrzała liczne odmiany zbóż, łubinu żółtego, rzepaku i ziemniaków rosnące na powierzchni kilkudziesięciu hektarów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się dorodne odmiany żyta hybrydowego o imponujących kłosach.

Elżbieta Szkodzińska

Galeria zdjęć