W dniu 09.05.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Turniej jest organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej, oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji we Włodawie przy współpracy Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Włodawa, oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W turnieju jako obserwator uczestniczył Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie Pan Tadeusz Łańcucki, oraz Pani Anna Czajka z Urzędu Gminy Włodawa.

W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu włodawskiego. Zawody składały się z następujących konkurencji: testów wiedzy ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, znajomości zasad ruchu na skrzyżowaniach, historii polskiej motoryzacji, oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także umiejętności obsługi samochodu, jazdy sprawnościowej samochodem i motorowerem. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Pan Jan Niścioruk, oraz policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego włodawskiej komendy. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sprawnie przeprowadzili funkcjonariusze Straży Pożarnej.

I  miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła reprezentacja  ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie w składzie: Mikołaj Goławski, Patryk Wołczko i Krzysztof  Paciorkowski.

II miejsce zajęła I reprezentacja ZSCKR w Korolówce-Osadzie w składzie: Marek Baj, Mateusz Mąkosa i Mateusz Nicpon.

III miejsce zajęła II reprezentacja ZSCKR w Korolówce-Osadzie w składzie: Rafał Karpiński, Paweł Kozłowski i Jakub Potapiuk.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Marek Baj uczeń ZSCKR w Korolówce-Osadzie.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy z rąk aspiranta sztabowego Mirosława Mrozowskiego - Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP we Włodawie, aspirant Kingi Zamojskiej-Prystupa - asystenta Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP we Włodawie, oraz gospodarza turnieju Dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie Pana Leszka Młynarczyka.

Dodatkową konkurencją o puchar ufundowany przez dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie Pana Leszka Młynarczyka była propagującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym jazda samochodem wyposażonym w troleje. Jest to urządzenie służące do nauki prawidłowego zachowania się podczas poślizgu nadsterownego. W konkurencji brali udział zawodnicy poszczególnych drużyn oraz wszyscy, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności przy wyprowadzania samochodu z poślizgu.

W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął uczeń ZSCKR w Korolówce-Osadzie Paweł Kozłowski, drugie uczeń ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie Patryk Wołczko, trzecie Mateusz Mąkosa uczeń ZSCKR. Puchary oraz cenne nagrody wręczył dyrektor ZSCKR w Korolówce-Osadzie.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy osiągniętych wyników.

Rejman Krzysztof

Galeria zdjęć