W dniu 06 marca 2019r. w ZSCKR w Korolówce Osadzie odbyły się szkolne eliminacje  VIII edycji konkursu "Mistrzostwa Mechaników" w dwóch kategoriach tematycznych - o godz. 12.00 - "Młody Mechanik", zaś o godz. 12.30  - "Młody Mechanik Maszyn Rolniczych".

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników organizowane są przez Fundację Cooperatio i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Mistrzostwa zyskały miano jednego z najbardziej prestiżowych   i największych konkursów dla mechaników zawodowych oraz uczniów. Ambasadorem zmagań jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Do udziału w eliminacjach szkolnych, które polegały na rozwiązaniu internetowych testów, składających się z 30 pytań, przystąpiło aż siedem dwuosobowych zespołów uczniów  klas II oraz III - kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższej liczby punktów i zakwalifikowania się do eliminacji centralnych. Laureaci finału zostaną zaprezentowani 28 - 30 marca 2019r. podczas targów Poznań Show.

Andrzej Sakowicz

Zenon Baj