18 lutego 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Podedwórzu w ramach „Ferii z Biblioteką” uczennica klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych - Patrycja Kisiel wraz z opiekunem p. Justyną Wołos poprowadziły warsztaty kulinarne pod hasłem ”Zostań Master Szefem”. W pierwszej części zajęć dzieci i młodzież z Gminy Podedwórze poznały podstawowe zasady zdrowego żywienia. W formie wspólnej zabawy uczyły się, jak witaminy i minerały wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, próbowały różnych produktów, poznawały smaki owoców i warzyw. W drugiej części spotkania przy pomocy prowadzących wykonały kanapeczki zdrowia oraz sałatki owocowe.

Prowadzone spotkania wynikają z nawiązanej współpracy między dyrektorem ZSCKR p. Leszkiem Młynarczykiem a Dyrektorem Biblioteki Publicznej w Podedwórzu p. Małgorzatą Semeniuk. Do koordynowania zainicjowanych działań z ramienia ZSCKR zgłosiła się p. Justyna Wołos.

Justyna Wołos

Galeria zdjęć