We wtorek 26.02.2019 r.  rozpoczął się I etap konkursu „Wybieram Wybory", organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 7 tys. uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

 Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Etap szkolny konkursu „Wybieram Wybory” polegał  na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. Test sprawdza wiedzę z całego Kodeksu wyborczego. Do konkursu przystąpiło czterech uczniów naszej szkoły: Aleksandra Bogucka , Dominika Matysiuk, Jakub Beń , Karol Siomka.

Wszystkim uczestnikom III edycji konkursu „Wybieram Wybory” życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

Dorota Redde-Sawczuk