Każdego roku szkolnego otrzęsiny internackie stają się szczególnym wydarzeniem. Inspiracje i pomysły do imprezy są autorstwa starszych mieszkańców, którzy z zaangażowaniem bawią się z młodszymi koleżankami i kolegami. Uroczystość mocno integruje całą społeczność internatu, pozwala zaadaptować się do nowego otoczenia i bezboleśnie przejść inicjację do internackiej braci.

Tematyką tegorocznych otrzęsin było życie w indiańskiej wiosce, więc była „Ucieczka przed bladą twarzą” i „Polowanie na Bizony”. Pierwszoklasiści zanim zostali przyjęci do internackiego grona musieli odpowiedzieć na pytania związane ze szkołą i internatem, wykonać zadania sprawnościowe, oraz zmierzyć się z zawartością „miseczki niespodzianki”, a wszystko to pod czujnym okiem Dyrektora Szkoły, Kierownika Internatu i wychowawców.

 

W roku szkolnym 2018/2019 otrzęsiny przygotowali Amelia Mazurek i Szymon Gałgański - kl. IV PTB, Anna Hasioli – kl. III MT, Joanna Kopiel, Patrycja Kisiel i Natalia Biernacka – kl. III PTB, Adam Kaznowski, Piotr Dąbrowski i Sebastian Kozioł kl. III BT.

            Ukoronowaniem zmagań była uroczysta przysięga i dyskoteka, a kolejne otrzęsiny już za rok!!!

Aneta Orenczuk

Galeria zdjęć