22 listopada 2018 roku w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie odbył się finał II Konkursu Szkół Gastronomicznych, w którym udział wzięli uczniowie z 8 szkół gastronomicznych województwa lubelskiego. Tegoroczne hasło to: „Potrawy kuchni regionu lubelskiego w nowoczesnej odsłonie”, produkty: „Boczek i ziemniaki”.

Celem konkursu było promowanie i kultywowanie regionalnych i tradycyjnych produktów Lubelszczyzny oraz pogłębianie wiedzy na ich temat. Uczniowie rywalizowali
w dwuosobowych zespołach przygotowując potrawy w pracowniach gastronomicznych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy III PTB - Natalia Biernacka i Kacper Baj, którzy sporządzili pyszną staropolską ziemniaczankę.

 

Przygotowane potrawy oceniało jury składające się z szefów kuchni renomowanych lubelskich restauracji. Poziom sztuki kulinarnej młodych kucharzy został oceniony bardzo wysoko. Wszystkie dania zachwycały smakiem, aranżacją i sposobem podania.

Konkursowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Nauczyciele – opiekunowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie potraw flambirowanych, który prowadził Pan Jacek Wojnowski
z Hotelu Mercure, natomiast podczas gali finałowej wszystkim uczestnikom przedstawiono prezentację na temat kuchni lubelskiej.

Naszych reprezentantów przygotowały panie Emilia Litaszewska i Diana Łubkowska.

Emilia Litaszewska

Galeria zdjęć