18.11.2018 r., jak co roku, Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w ramach XV, Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”, której tegoroczny temat brzmi „Opiekun rodziny – nie musi być sam” zorganizowało zbiórkę funduszy na rzecz opieki dla osób chorych, przebywających w tej placówce oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na sytuację i potrzeby opiekunów rodzinnych.

 

W tę jesienną, bardzo chłodną niedzielę wolontariusze naszej szkoły Klaudia Ochrymiuk, Kamil Korzeniowski, Gabriel Matwiejuk pod opieką pani Diany Łubkowskiej przyłączyli się, podobnie jak uczniowie innych szkół, do tej wspaniałej akcji. Pieniądze zbieraliśmy przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 09.00. we Włodawie. Zebrana suma zostanie przeznaczona na budowę włodawskiego Hospicjum.

Wolontariusze nie liczą na jakąkolwiek zapłatę. Wystarczy im szczery uśmiech, uścisk dłoni, wdzięczność innych ludzi. Dlatego serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom i młodzieży wrażliwej na potrzeby innych.

Diana Łubkowska