W dniu 13 listopada 2018r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, a które poprowadził pan Marcin Andrzejewski- Kierownik regionu Josera Polska.

          Uczniowie podczas tego spotkania zdobyli wiedzę potrzebną do umiejętnego stosowania pasz Josera dla bydła mlecznego i mięsnego. Asortyment produktów JOSERA jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby hodowców – od mieszanek mineralnych premium dla wysokowydajnych krów mlecznych, poprzez produkty do ekonomicznego chowu młodego bydła i opasu byków, aż po produkty specjalistyczne wykorzystywane w szczególnych sytuacjach żywieniowych i wysokiej jakości lizawki. Innowacyjne koncepcje żywieniowe firmy JOSERA oferują  rozwiązania  odpowiednie do każdego gospodarstwa. Ekonomiczna produkcja mleka i dobre wyniki gospodarstwa są możliwe tylko wówczas, gdy zwierzęta są zdrowe. Oprócz wysokiej jakości paszy objętościowej i treściwej kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu ma optymalne zaopatrzenie w składniki mineralne i substancje czynne.

Nasz gość przybliżył nam sposoby bardziej efektywnego wykorzystywania pasz Josera w produkcji mlecznej i mięsnej bydła.

Uczestnicy szkolenia uzyskali informacje, przekazane w bardzo merytoryczny i ciekawy sposób, które będą mogli zastosować w gospodarstwach rodziców.

Horszczaruk Krzysztof