„Żniwa się skończyły, zboże już sprzątnięto.

Wszyscy parafianie obchodzą swe święto.

Ziemia - nasz majątek, w niej pracować

trzeba, aby w naszym kraju nie zabrakło chleba.”

                                               Z przyśpiewek ludowych

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. To dzień w którym można podsumować mijający pracowity czas. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie naturalnie wpisuje się w rytm pracy rolników gminy Włodawa. Dlatego po raz kolejny uczestniczyliśmy w dożynkach, które w tym roku odbyły się   w Orchówku. W spotkaniu dożynkowym uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego pan Leszek Młynarczyk.

            Pani profesor Agnieszka Jaszczuk, pani profesor Justyna Wołos, pani profesor Emilia Litaszewska pod merytorycznym przewodnictwem artystycznym pani profesor Diany Łubkowskej przygotowały piękne stoisko z dominującym na tle namiotu wiatrakiem, symbolem chleba upieczonego z płodów ziemi.  Oprócz pięknej dekoracji, nauczyciele wraz z uczniami klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, przygotowali słodki poczęstunek. Każdy z odwiedzających stoisko naszej szkoły mógł skosztować przepysznych babeczek, szarlotek a także poczęstować się ziarnami dyń. Jednak, jak zawsze, największą popularnością cieszyły się gofry wypiekane przez uczniów klasy III TŻ – Joannę Kopiel i Kacpra Baja - podawane z domowymi konfiturami. Młodsi i starsi chętnie kosztowali naszych specjałów chwaląc domowe smaki. Cieszymy się, że również w tym roku mogliśmy się spotkać. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile.

Justyna Wołos

Galeria zdjęć