23 kwietnia 2018 r. odbył się finał XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, w którym wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyłonieni podczas eliminacji szkolnych (35 osób).

Uczestnicy konkursu „zmagali się” z twórczością Anny Onichimowskiej, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych, filmowych. W formie pisemnego testu odpowiadali na pytania ze znajomości biografii Onichimowskiej i treści jej książek: „Hera, moja miłość”, „Lot komety”, „Demony na smyczy”. Pisarka podejmuje wiele problemów współczesnej młodzieży: samotność w rodzinie, uzależnienia, orientacja seksualna. Są to tematy ważne nie tylko dla dorastającego młodego człowieka, ale także jego rodziców.

 Wśród nagrodzonych znalazła się Iwona Karpińska, wytrwała uczestniczka kolejnych edycji konkursu czytelniczego, obecnie maturzystka z ZSCKR w Korolówce-Osadzie. Iwona otrzymała wyróżnienie i nagrodę w formie kuponu na kwotę 50 zł. Największą jednak nagrodą wydaje się być znajomość literatury współczesnej, którą można zabłysnąć na maturze z języka polskiego. Życzymy powodzenia.

Przygotowaniem uczennicy do konkursu zajęły się Katarzyna Bajdek-Tetiurka i Ewa Krzywania

Ewa Krzywania