15-16 marca 2018 roku prestiżowe targi AgroTech w Kielcach były świetnym miejscem dla rozstrzygnięcia finału na szczeblu krajowym 36. Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Spośród kilku tysięcy młodych rolników, uczniów szkół rolniczych oraz studentów rolnictwa dostało się 30 osób. Byli to najlepsi z najlepszych, a między nimi uczniowie z ZSCKR w Korolówce-Osadzie: Sebastian Kwiatkowski, Kamil Samojluk, Rafał Zamrowski, Radosław Tadeniewicz (klasa IV BT) oraz Adam Garal z klasy drugiej. Tytuł laureata Finału Krajowego otrzymał Sebastian Kwiatkowski. Gratulacje!

 

Będący jedną z głównych nagród nawóz mikroelementowy Mikro Expert to preparat do przeznaczony do stosowania dolistnego. Efekt działania jest widoczny gołym okiem. Spodziewać się można, że młode pokolenie rolników, takich jak laureaci tegorocznej olimpiady, częściej będzie stosować tego typu środki, a dzięki temu osiągnie większe sukcesy w uprawie. To się opłaca!

Ewa Krzywania