„Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz.

One przyjdą same.”

 

       Pod hasłem przewodnim wschodnich myślicieli 23 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie gościliśmy uczniów klas III szkół gimnazjalnych, którzy mogli tego dnia obejrzeć obiekty szkolne, zapoznać się z ofertą edukacyjną, wymienić poglądy na temat przyszłej edukacji oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące dalszego kierunku kształcenia. Dzień otwarty rozpoczął się na hali sportowej przemówieniem pana dyrektora Leszka Młynarczyka. Po przemówieniu pana Dyrektora, pani profesor Emilia Litaszewska przedstawiła program dni otwartych. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z sekcji sztuk walki ćwiczący pod opieką prof. Marcina Poźniaka: Amelia Mazurek uczennica kl. III PTB, Damian Skrzyński uczeń kl. II BT. Swoimi umiejętnościami zachwyciła szczególnie Amelia, tocząc wyrównaną walkę z prof. Poźniakiem. Kolejną atrakcją przygotowaną uczniom klas III gimnazjum był nasz szkolny kabaret w osobach - Piotr Jaszczuk, Damian Szlechta i Adam Czelej, który przedstawił scenkę z wykorzystaniem znajomości języka angielskiego.

       W trakcie zwiedzania szkoły goście mogli skosztować specjałów naszych uczniów kształcących się w Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Na stoisku przygotowanym przez Adriana Rowińskiego, Patrycję Kisiel, Natalię Biernacką, Kacpra Baja pod opieką pani prof. Diany Łubkowskiej częstowano goframi w 100 wydaniach, pysznymi babeczkami i ciasteczkami. W poszczególnych salach lekcyjnych gimnazjaliści brali udział w quizach: historycznym, kulinarnym, ekonomicznym, z produkcji roślinnej, językowym i czytelniczym. Spacerując po internacie mogli zobaczyć salę fitness, profesjonalnie wyposażoną siłownię, pracownię gastronomiczną, salę telewizyjną oraz pokoje mieszkalne. Na warsztatach szkolnych czekał cały park maszynowy udostępniony zwiedzającym. Można było zapoznać się z wyposażeniem ciągników rolniczych i kombajnu zbożowego, co było nie lada atrakcją szczególnie dla dziewcząt. Na koniec zwiedzania warsztatów szkolnych czekał ostatni quiz mechanizacyjny. Gimnazjaliści, którzy zebrali komplet punktów otrzymali atrakcyjne nagrody. Oprócz quizów przygotowane zostały dwa konkursy „ Przedsiębiorczy uczeń” prowadzony przez p. prof. Agnieszkę Jaszczuk oraz „Świadomy rolnik” prowadzony przez p.prof. Krzysztofa Kowalika.

Wisienką na torcie był pokaz jazdy konnej w wykonaniu Erwina Rybaczuka, który przyjechał na Dni Otwarte na zaproszenie pana dyrektora Leszka Młynarczyka. Mogliśmy zobaczyć niezwykłe umiejętności jeździeckie naszego absolwenta. Ponadto każdy kto kocha konie mógł pojeździć na boisku szkolnym. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń uczniowie naszej szkoły i goście odpoczywali przy ognisku wymieniając spostrzeżenia i dzieląc się wrażeniami. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

 

Justyna Wołos

Galeria zdjęć