W dniu 20.04.2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

 Turniej jest organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji we Włodawie przy współpracy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Urzędu Gminy Włodawa oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W turnieju jako obserwator uczestniczył Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie Pan Tadeusz Łańcucki.

 

  W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu włodawskiego. Zawody składały się z następujących konkurencji: testów wiedzy ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań, historii polskiej motoryzacji, oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi samochodu, jazdy sprawnościowej samochodem i motorowerem. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Pan Jan Niścioruk, oraz policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego włodawskiej komendy. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sprawnie przeprowadzili funkcjonariusze Straży Pożarnej.

I  miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie w składzie: Kacper Kondraciuk, Michał Jaworski i Kacper Staszewski,

II miejsce reprezentacja ZSCKR w Korolówce-Osadzie,

III miejsce zajęła reprezentacja ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie

W kategorii indywidualnej na podium stanęli:

I – miejsce reprezentant ZSCKR w Korolówce-Osadzie Michał Jaworski,

II – miejsce Marcel Moniuk reprezentant ZSCKR w Korolówce-Osadzie,

III – miejsce Bartosz Dydiuk reprezentant ZSCKR w Korolówce-Osadzie,

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie podinspektora Tomasza Patry, zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie Pana Tadeusza Łańcuckiego oraz gospodarza turnieju Dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie Pana Leszka Młynarczyka puchary, cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

            Dodatkową konkurencją o puchar ufundowany przez dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie Pana Leszka Młynarczyka była propagującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym jazda samochodem wyposażonym w troleje, jest to urządzenie służące do nauki prawidłowego zachowania się podczas poślizgu nadsterownego. W konkurencji brali udział zawodnicy poszczególnych drużyn oraz wszyscy którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności przy wyprowadzania samochodu z poślizgu.

W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął uczeń ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie Dominik Siwiec, drugie Kacper Staszewski, trzecie Bartosz Dydiuk uczniowie ZSCKR w Korolówce-Osadzie, puchary oraz cenne nagrody wręczył dyrektor ZSCKR w Korolówce-Osadzie.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy osiągniętych wyników.

Rejman Krzysztof