Maturzyści z ZSCKR w Korolówce – Osadzie skorzystali z zaproszenia na Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

       Na odwiedzających Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie czekało wiele atrakcji, m.in. warsztaty popularnonaukowe, stoiska prezentujące osiągnięcia kół naukowych i organizacji studenckich, zwiedzanie laboratoriów i pracowni, wystawy sprzętu naukowego, konkursy z nagrodami. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, wielu na pewno z głową pełną marzeń. Dużo radości dostarczyły spotkania z kolegami i znajomymi, którzy już tutaj studiują. Niezdecydowanych mogły utwierdzić w przekonaniu o trafnym wyborze. Kolorytu imprezy dodawały występy Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor”.

 Poczuliśmy się tu jak u siebie w domu - orzekli maturzyści z ZSCKR w Korolówce – Osadzie.

        Nic dziwnego, że młodzi ludzie wybierając studia kierują się nie tylko własnymi zainteresowaniami, ale sprawdzają także rankingi uczelni, oferty na rynku pracy, możliwość zdobycia ciekawych praktyk, staży, wyjazdów zagranicznych. Ważna jest także możliwość zaangażowania się w życie kulturalne, sportowe czy wolontariat. Wszystkie te oczekiwania spełnia nasza uczelnia – mówił JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk podczas otwarcia wydarzenia w Centrum Kongresowym uczelni. Uniwersytet wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i do nich dostosowuje ofertę kształcenia. Jest w czym wybierać, bo studia są prowadzone na 40 kierunkach, w tym na wielu unikatowych w skali kraju jak behawiorystyka zwierząt (jedyny w kraju), ekoenergetyka, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, hipologia i jeździectwo, zielarstwo i terapie roślinne. W tym roku Uniwersytet przygotował trzy nowe kierunki: biokosmetologia, agroturystyka kwalifikowana oraz medycyna roślin.

            Spośród bogatej liczby propozycji warsztatów i ścieżek edukacyjnych przyszli kandydaci na studia z naszej szkoły wybrali ścieżkę inżyniera połączoną ze zwiedzaniem Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej, warsztaty ”Roślina u lekarza, czyli co może dolegać roślinom i jak je leczyć?” oraz „Rozbitkowie na pustyni – czyli sukces we współpracy zespołowej”.

Reasumując, wszyscy liczymy na sukces…

Ewa Krzywania