20 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patronki Szkoły – Ireny Kosmowskiej. Uczniowie, w osobach, Karoliny Szwalikowskiej, Krzysztofa Matczuka, Anny Hasioli oraz Adama Kaznowskiego, Pawła Kozłowskiego, Piotra Dąbrowskiego oraz Sebastiana Kozioła przedstawili losy życia i działalności  Ireny Kosmowskiej, która wpisała się w dzieje Polski jako niezłomna działaczka walcząca o prawa chłopów, dzieci i kobiet.  Urodziła się w Warszawie, 20 grudnia 1879 w rodzinie inteligenckiej. Wpływ wybór drogi życiowej miała Kosmowskiej miała prawdopodobnie szkoła, do której uczęszczała, a która wpajała uczennicom ideę pracy u podstaw. Jednoznacznie więc postać Kosmowskiej wpisuje się w działalność szkoły rolniczej, której jest patronką.

Galeria zdjęć