5 grudnia, jak co roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji 3 grudnia Centrum Wolontariatu w Lublinie zorganizowało uroczystą galę. Na spotkanie stawiły się setki wolontariuszy i wolontariuszek z całego województwa lubelskiego. Główna nagroda, czyli tytuł Wolontariusza Roku 2017, została przyznana koordynatorkom Szkolnych Kół Wolontariusza z terenu gminy Włodawa w ramach konkursu "Barwy Wolontariatu". W tym zaszczytnym gronie znalazły się nauczycielki naszej szkoły - panie Diana Łubkowska i Aneta Tułacz. Serdecznie gratulujemy!

            Dokładnie, w dniu święta wszystkich wolontariuszy, czyli 5 grudnia 2017 roku, Centrum Wolontariatu we Włodawie przygotowało specjalną uroczystość, która rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Następnie wszystkie Szkolne Koła Wolontariusza wraz z opiekunami przemaszerowały w barwnym korowodzie ulicami miasta Włodawy w ramach akcji "Barwy Wolontariatu". Po spacerze, uczestnicy oraz zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1, gdzie odbyło się wręczenie zasłużonych podziękowań i dyplomów. Wśród nich zostali wyróżnieni nasi uczniowie. Za pomoc w akcji promującej honorowe krwiodawstwo dyplom uznania przyznano uczennicom: Iwonie Karpińskiej, Aleksandrze Skibińskiej, Paulinie Chrostowskiej, Monice Sawce. Podziękowania za pomoc w sprzątaniu cmentarza parafialnego otrzymały: Dydziuk Małgorzata, Hurko Weronika, Kisiel Patrycja, Kostka Weronika, Ochrymiuk Klaudia, Rowiński Adrian, Korzeniowski Kamil oraz Kozioł Sebastian. Bardzo się cieszymy, że mamy uczniów z wielkim sercem w naszej szkole.

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje również tegoroczny maturzysta, uczeń klasy IV BT Radosław Tadeniewicz, który w dowód uznania za rzetelną i sumienną pracę w Szkolnym Kole Caritas w Hańsku oraz za bezinteresowną pomoc w kształtowaniu otaczającej rzeczywistości i zmienianiu świata na lepsze został uhonorowany tytułem "Wolontariusza Roku". Jesteśmy dumni z Radka i kibicujemy jego dalszej aktywności wolontariackiej.