11 grudnia 2017 r. w Sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczania stypendiów Zarządu Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego skierowanego do szczególnie uzdolnionych uczniów z przedmiotów zawodowych Lubelska kuźnia talentów 2016 – 2019 realizowanego przez Województwo Lubelskie.

            W gronie najlepszych 232 uczniów województwa znalazł się Kamil Krzysztof Samojluk z ZSCKR w Korolówce – Osadzie, który został wpisany na 3 miejscu listy stypendystów z technikum. Kamil po raz drugi otrzymał stypendium w ramach programu Lubelska kuźnia talentów. Młody człowiek rzetelnie zapracował na sukces swój i szkoły. Jest pierwszym uczniem w roku szkolnym 2016/2017 i dwukrotnym laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W 2017 r. zajął II miejsce w finale centralnym olimpiady w dziale mechanizacja rolnictwa. Przyszłość wiąże z wsią i rolnictwem. Za otrzymane stypendium (po 400 zł przez 10 miesięcy) planuje wyposażyć przydomowy warsztat naprawczy maszyn rolniczych. To jego drugie stypendium w tym roku szkolnym. W listopadzie otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Głównym jednak celem jest inwestycja w wiedzę, rozwijanie pasji zawodowych (ekonomiczność eksploatacji maszyn rolniczych) i podjęcie studiów uniwersyteckich.

            Stypendia wręczał Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Gratulując nagrodzonym podkreślił, że rozwijanie umiejętności i inwestowanie w wiedzę jest przepustką do spełniania marzeń. „Wasza postawa jest piękna, pozwala śmiało spojrzeć w naszą przyszłość” – mówił. Wiele dobrych słów zostało skierowanych do nauczycieli, którzy wykształcili swoich uczniów na ludzi mądrych i szlachetnych. To największy kapitał Lubelszczyzny. Jako dowód uznania szkołom stypendystów zostały wręczone dyplomy. Dla Technikum w ZSCKR w Korolówce – Osadzie dyplom odebrała Ewa Krzywania – przedstawiciel szkoły. Podoba mi się Wasza szkoła – przyznał Wicemarszałek Pan Krzysztof Grabczuk podczas ceremonii.      

                                                                                                                                                    Ewa Krzywania