22 listopada w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej. Uczestnicy konkursu wykonywali jeden wybrany przez siebie utwór poetycki Марины Цветаевой (Mariny Cwietajewej). Wśród wielu uczestników ze szkół województwa lubelskiego znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie. Naszą szkołę godnie reprezentowali Iwona Karpińska z klasy IV MT, Karolina Patejuk z klasy I MT i Denys Pervushyn- uczeń klasy I MT.Jury Konkursu, oceniając recytatorów, stosowało następujące kryteria: rozumienie recytowanego tekstu, poprawność wymowy i intonacji, artyzm wykonania recytacji oraz pomysłowość interpretacji utworu.Uwagę jury zwróciła recytacja wiersza ,, В пятнадцать лет” w wykonaniu Karoliny Patejuk, która otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.