W piątek 24 listopada 2017 roku na Jasną Górę udała się pielgrzymka maturzystów z ZSCKR w Korolówce – Osadzie. Motywem podjęcia wspólnego trudu pielgrzymowania stała się modlitwa wstawiennicza o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości, do którego przystąpią tegoroczni maturzyści.

          Punktem centralnym była Msza św. koncelebrowana przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Bożej, a następnie różaniec i zawierzenie maturzystów w opiekę Maryi. Wiele refleksji dostarczyła Droga Krzyżowa na Wałach prowadzona przez ks. Jarosława Gałązkę. Doświadczanie cierpienia, upadków, słabości dotyka każdego z nas, a szczególnie jest boleśnie przeżywane przez ludzi młodych. Każdy niesie swój krzyż zarówno w sensie fizycznym jak i duchowym. Po drodze spotyka się Szymona Cyrenejczka, Weronikę z chustą, ale i szyderców. Trzeba się podnosić, aby zwyciężyć, osiągnąć cel. Taki jest sens człowieczeństwa.

          Wspaniałych wzruszeń dostarczył Apel Jasnogórski – nabożeństwo kierowane do Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski w intencji Kościoła i Polski z pięknymi rozważaniami o sile wiary św. Wojciecha w szczególną moc Maryi, która natchnęła świętego do stworzenia najstarszego polskiego hymnu, pieśni ojczyźnianej i maryjnej – „Bogurodzicy” (powtórka przed maturą).

          Młodzież miała okazję zapoznać się z historią Jasnej Góry, zwiedzić jej zabytki i skarby oraz odwiedzić kościół św. Barbary z cudownym Źródełkiem.

          Organizacją pielgrzymki zajęli się: ks. Jarosław Gałązka, Emilia Litaszewska i Ewa Krzywania.

                                                                           Ewa Krzywania

Galeria zdjęć