Dnia 19 października 2017 r. w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ", w której udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych i placówek oświatowych oraz uczniowie naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym.

            Na debacie zostały poruszone zagadnienia związane z bezpieczeństwem (przedstawiono narzędzia dostępne dla społeczeństwa – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda i działania profilaktyczne Policji) oraz istotą mediacji z racji obchodzonego Tygodnia Mediacji (ukazano rolę mediacji, korzyści jakie mogą z niej czerpać młodzież, nauczyciele i rodzice). Na zakończenie debaty każdy z uczestników mógł się podzielić swoimi spostrzeżeniami co do  zaprezentowanych treści oraz kierować pytania do prelegentów i kierownictwa włodawskiej Policji.

 Anna Kuźmiuk