Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce – Osadzie wzięli udział w II edycji konkursu przyrodniczo-łowieckiego z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt: „Mieszkańcy lasów, pól i łąk”, który zorganizowany był przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych; Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie wraz z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie i Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian” w Warszawie.

Naszą Szkołę reprezentowały: Karolina Szwalikowska – która w konkursie zdobyła wyróżnienie oraz Jowita Szczerba (uczennice klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych).

Konkurs został rozegrany na terenie strzelnicy myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Kumowej Dolinie k. Chełma i przeznaczony był dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Podczas obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt dla uczestników konkursu zorganizowane zostały dodatkowe atrakcje: zwiedzanie urządzeń łowieckich, największej w regionie wystawy budek lęgowych dla ssaków, ptaków i owadów, pokaz strzelectwa myśliwskiego, który cieszył się największym zainteresowaniem oraz ognisko integracyjne.

Młodzież przygotowywała i sprawowała nad nimi opiekę pani Diana Łubkowska.

Diana Łubkowska

Galeria zdjęć