„Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz zacniejszą jest nauczać”

 

            Piątek, 13 października 2017 r., to szczególny dzień do świętowania w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie: ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej.

 

            Uczniowie klas pierwszych: Technikum kształcącym w zawodach: agrobiznesu oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i złożyli rotę przysięgi na ręce Dyrektora Leszka Młynarczyka. Dyrektor Szkoły powitał pierwszoklasistów już jako zaprzysiężonych uczniów ZSCKR i życzył im, aby zawsze pamiętali słowa składanej przysięgi, ponieważ mówią o podstawowych powinnościach wobec szkoły i ojczyzny: „nie splamić honoru i dobrego imienia naszej szkoły, być koleżeńskim, uczciwym i prawdomównym, darzyć szacunkiem swoich wychowawców i nauczycieli, pracować rzetelnie na rzecz rozwoju ojczyzny Rzeczpospolitej Polskiej”. To proste słowa, ale ich spełnienie wymaga niemałego wysiłku i wszystkim należy życzyć, aby nie zabrakło determinacji i entuzjazmu w dążeniu do wyznaczonego celu. Szkoła, nauczyciele i wychowawcy będą Was wspierać - obiecał. Równie serdecznie przyjęła do swojego grona tegorocznych pierwszoklasistów starsza młodzież, służąc radą i doświadczeniem.

            Słowami: „Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz zacniejszą jest nauczać” - rozpoczęto świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Leszek Młynarczyk podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pasję i radość w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy szkoły oraz złożył życzenia zdrowia, zadowolenia i satysfakcji w pracy z młodzieżą, efektywnej współpracy, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie tym pracownikom, którzy w ostatnim czasie wyróżnili się wyjątkową pracowitością, oddaniem dla szkoły i osiągnięciami w dziedzinie nauczania i wychowania.  Uroczystość uświetnili uczniowie, uchylając nieco rąbka tajemnicy z codziennego życia swoich pedagogów. W humorystycznej scence „Długa przerwa” przedstawili rozmowę kilku nauczycielek podczas przerwy w pokoju nauczycielskim. Specjalnym prezentem od maturzystów (Adam Czelej, Piotr Jaszczuk i Damian Szlachta) był brawurowy skecz o „słabszym dniu” pewnego profesora, którego niedyspozycję skrzętnie wykorzystali zawsze sprytniejsi uczniowie. I tak to bywa… Nauczyciel też człowiek…

            W przygotowaniu uroczystości brali udział: Monika Sawka, Karolina Babut, Aleksandra Skibińska, Maja Adamczyk, Natalia Biernacka, Sylwia Kozłowska, Weronika Petkowicz, Joanna Kopiel, Jowita Szczerba, Patrycja Hurko, Dominika Matysiuk, Adam Czelej, Damian Szlachta i Piotr Jaszczuk pod kierunkiem Diany Łubkowskiej, Emilii Litaszewskiej, Agnieszki Wodnickiej, Agnieszki Jaszczuk.

                                                                                                        Ewa Krzywania