W dniu 05.10.2017r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie odbył się pokaz polowy maszyn rolniczych „Orka i zabiegi ścierniskowe” zorganizowany przez firmę Agrotechnika Maszyny Rolnicze Krzysztof Laszuk.

W pokazie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rolnicy.

Pokaz rozpoczął się od prezentacji ciągników marki John Deere oraz maszyn firmy Kverneland i Mandam. Były to dwa modele: John Deere 6215R , oraz John Deere 6120M. Ciągniki John Deere współpracowały z pługiem obracalnym Kverneland 2500s, oraz agregatem ścierniskowym firmy Mandam Gal. Następnie zostały zaprezentowane rozwiązania rolnictwa precyzyjnego w pługu marki Kverneland. Rolnictwo precyzyjne to ciekawe technologie, które zawędrowały pod nasze strzechy zapewniając rolnikom mniejsze koszty produkcji. Może ono być wykorzystywane w uprawach polowych jak również w innych dziedzinach rolnictwa. Oprócz wspomnianych maszyn z nowatorskimi rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, uczniowie naszej szkoły mogli pod baczną opieką instruktorów wykonać jazdy testowe i przetestować zielone ,,jelonki”.

Każda z prezentowanych maszyn została dokładnie omówiona przez pracowników Agrotechniki.  Pokazy zostały zakończone jazdami testowymi i wspólnym posiłkiem.

Krzysztof Horszczaruk

Galeria zdjęć