W dniu 4 czerwca 2017 roku Jowita Szczerba zajęła I miejsce w 25 Ogólnopolskich Biegach Ekologicznych w Urszulinie w ramach Półmaratonu Poleskiego w kat. Szkoły Ponadgimnazjalne dziewczęta – rocznik 2000 i starsze dystans 1100 m.

            Ideą pięknej imprezy sportowej organizowanej przez Gminę Urszulin jest m.in. popularyzacja biegów jako formy aktywnego wypoczynku, promocja walorów przyrodniczych i turystycznych gminy i działalności Poleskiego Parku Narodowego. To także kuźnia młodych talentów. W biegach startują nawet przedszkolaki!

            Jowita jest uczennicą klasy I PTB w ZSCKR w Korolówce – Osadzie. Biega od zawsze. W szkole podstawowej i gimnazjum wygrywała w zawodach szkolnych i międzyszkolnych. W październiku 2016 r. już pod opieką nauczycieli ZSCKR w Korolówce - Osadzie p. Renaty Banachewicz i Mariusza Chorążego wystartowała w XVII Biegu Sobiborskim i zajęła III miejsce. Sukcesy motywują 16-latkę do podejmowania kolejnych wyzwań. Jest gotowa do systematycznych treningów i zwiększonego wysiłku. Wierzy, że namówi do biegania koleżanki z Technikum w Korolówce – Osadzie. W grupie zawsze raźniej i sport daje więcej radości – mówi z uśmiechem zwyciężczyni.

Ewa Krzywania

Dyplom Szczerba

medal Szczerba