W dniu 27.04.2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

 Turniej jest organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji we Włodawie przy współpracy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Urzędu Gminy Włodawa oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.

  W rywalizacji wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu włodawskiego. Zawody składały się z następujących konkurencji: testu wiedzy ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi samochodu, jazdy sprawnościowej samochodem.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Pan Jan Niścioruk, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego włodawskiej komendy oraz szkolny koordynator i opiekun młodzieży pan Krzysztof Rejman,  któremu należą się szczególne podziękowania i gratulacje. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sprawnie przeprowadzili funkcjonariusze Straży Pożarnej.

I  miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie, II miejsce zajęła reprezentacja ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie, III – miejsce reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie, IV miejsce – reprezentacja ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie.

W kategorii indywidualnej na podium stanęli: I – miejsce reprezentant ZSCKR w Korolówce-Osadzie Kamil Samojluk, II – miejsce Jakub Puacz reprezentant ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie, III – miejsce Adam Czelej reprezentant ZSCKR w Korolówce-Osadzie.

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie nadkom. Tomasza Patry oraz gospodarza turnieju Dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie Pana Leszka Młynarczyka puchary, cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Krzysztof Horszczaruk

Galeria zdjęć