"Nie możemy robić wielkich rzeczy ale małe z wielką radością"

Matka Teresa z Kalkuty

Zwyczajem lat poprzednich wolontariuszki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce - Osadzie brały udział w corocznej wielkanocnej kweście na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” we Włodawie.

Jest to okazja do tego, by pochylić się nad losem osób ciężko i nieuleczalnie chorych. Taki sposób aktywności uczy młodzież, że warto pomagać innym, poświęcać swój wolny czas, dzielić się pomysłami i zaangażowaniem, a potem aktywnie uczestniczyć w kwestowaniu.

W tym roku w pracę na rzecz włodawskiego hospicjum szczególnie zaangażowały się dziewczęta i uczeń z klasy I i II kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką p. Diany Łubkowskiej i Katrzyny Bajdek – Tetiurki.

Wspólnie wykonywano jajka i pisanki, kartki, palmy wielkanocne i ozdoby świąteczne.

Kwesta na rzecz Hospicjum odbyła się 02 kwietnia 2017r., tydzień przed Niedzielą Palmową pod Kościołem pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Dzień ten w tym roku był szczególny - wyjątkowo ciepły i słoneczny, a na rzecz Hospicjum kwestowały uczennice: Klaudia Ochrymiuk, Karolina Szwalikowska z klasy I TŻiUG, Weronika Miłosz z klasy II TŻiUG pod okiem wspomnianych opiekunek.

Diana Łubkowska

Galeria zdjęć