Dzięki uprzejmości P. Dyrektora Leszka Młynarczyka udało się zorganizować wyjazd na dni otwarte Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W tegorocznym wyjeździe udział wzięli uczniowie klasy IV BT razem z wychowawcą Adamem Orenczukiem.

Tłumy uczniów szkół ponadgimnazjalnych przewinęły się w czwartek przez obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczelnia jako pierwsza z lubelskich publicznych szkół wyższych zorganizowała swój dzień otwarty.

W holu Centrum Kongresowego UP swoją ofertę przedstawiały poszczególne wydziały i koła naukowe. Odwiedzający mogli wziąć udział w pokazach chemicznych, florystycznych, dietetycznych, czy związanych z behawiorystyką zwierząt.

W ramach dnia otwartego odbyły się warsztaty poświecone m.in. zielarstwu, czy badaniom genetycznym. Kandydaci na studentów mogli też uzyskać informacje na temat tegorocznej rekrutacji.

Szczególnie dużego zainteresowania spodziewamy się w przypadku wychowania fizycznego. Pozostałe nowości to ekoenergetyka oraz bezpieczeństwo i certyfikacja żywności.

Adam Orenczuk

Galeria zdjęć