19 października 2015 r. w ramach programu edukacyjnego "Młodzi głosują" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie przygotowali i przeprowadzili symulację wyborów parlamentarnych. W ramach akcji przeprowadzone zostały także lekcje na temat kompetencji polskiego Parlamentu.

Celem akcji Młodzi głosują było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

Organizując w szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznali w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podjęli – często po raz pierwszy, ważną aktywność obywatelską.

Koordynatorami akcji w szkole były panie Agnieszka Jaszczuk, Emilia Litaszewska i Agnieszka Wodnicka.

Agnieszka Jaszczuk

Galeria zdjęć