Marcin zajęcia 5

Samoobrona – działania mające na celu obronę przed fizycznym atakiem napastnika. Używa się tego terminu jako określenia umiejętności walki praktycznej polegającej na obronie przed atakiem bezpośrednim przeciwnika bez broni, jak również z bronią białą, lub palną.

Na techniki samoobrony składa się dorobek wielu sztuk walki, z których najważniejsze to: boks, kickboxing, muay thai, zapasy, judo, karate, ju jitsu oraz nowoczesne style walki tj. krav maga, combat 56.


Na zajęciach z samoobrony uczeń poznaje podstawowe techniki walki na bazie wymienionych sztuk walki, które uczą samoobrony bliskim kontakcie w. Do podstawowych zagadnień realizowanych na zajęciach należą: pady, ciosy, kopnięcia, obrony przed ciosami i kopnięciami, obrony przed obchwytami i duszeniami, obrony przed szantażem i atakiem nożem, obrony przed atakiem niebezpiecznym narzędziem (pałka), obrony przed szantażem bronią krótką. Treningi, oprócz elementu zdobywania umiejętności, posiadają charakter kondycyjny i kontaktowy, stąd do bezpiecznego uczestnictwa w nich wskazana jest podstawowa sprawność fizyczna i zdrowotna.

Zajęcia samoobrony w szkole prowadzi pan Marcin Poźniak.

Najważniejsze osiągnięcia nauczyciela prowadzącego zajęcia:

Zwycięzca Pucharu Europy w MMA federacji UFR

II Miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski MMA

III Miejsce na Mistrzostwach Europy w Grapplingu

Mistrz Polski w brazylijskim jiu jitsu NO GO

II Miejsce na Pucharze Polski w brazylijskim jiu jitsu NO GI

III Miejsce na Mistrzostwach Polki Seniorów w MMA federacji SHOOTO

Zwycięzca turnieju ADCC Grappler Cup

 

Marcin zajęcia 3

Marcin zajęcia 21