id40

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

 SZLACHETNA PACZKA - od 2001 roku zmienia historie ludzi w potrzebie

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

06 grudnia sala konferencyjna Urzędu Miejskiego zamieniła się w magazyn „Szlachetnej paczki”.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce – Osadzie, wspólnie z opiekunem przygotowali słodkie stoisko, na którym przygotowywane były gofry dla obecnych wolontariuszy i przybywających darczyńców. Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki uprzejmości p. Dyrektora Leszka Młynarczyk.

Czując potrzebę oraz chęć niesienia pomocy innym, w rolę darczyńców wcielili się uczniowie klasy IV PTB (kształcący się w zawodzie: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych), którzy wspólnie z wychowawczynią przygotowali paczkę składająca się z artykułów spożywczych. Zostanie ona przekazana przez wolontariuszy przed świętami Bożego Narodzenia, spełniając potrzeby wybranej rodziny.