id47Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przypominają nam historię narodzin Pana Jezusa, dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. 

Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt, uczniowie Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie przygotowali inscenizację słowno – muzyczną pod tytułem: „KOLĘDUJE TOBIE MOJE SERCE”.

Inscenizacja miała na celu pokazanie wszystkim, że prócz pięknej choinki, wspaniałych prezentów oraz zakupów, tak naprawdę ważna jest przede wszystkim sfera duchowa, kulturowa oraz historyczna podczas przygotowania do Świąt.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a o miłe doznania słuchowe zadbali zdolni recytatorzy oraz wokaliści pod czujnym okiem p. Emilii Litaszewskiej i Diany Łubkowskiej oraz ks. Marka Śliwy.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Na szczególne wyróżnienie zasługuje piękna, liryczna i wzruszająca prezentacja polskich kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych.

Po wybrzmieniu ostatniej kolędy Dyrektor szkoły p. Leszek Młynarczyk złożył świąteczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz młodzieży. Życzył on przede wszystkim rodzinnych świąt i realizacji marzeń w nadchodzącym roku oraz poprosił uczniów o refleksję związaną ze zbliżającymi się świętami.